понеділок, 30 жовтня 2017 р.

Запросіть гарбуз до столу

Що може бути кращим, як в осінню прохолодну днину зібратися родинами та весело провести Свято гарбуза?!  29 жовтня в нашій бібліотеці пройшла кулінарна година «Запросіть гарбуз до столу». Працівники бібліотеки для членів клубу по інтересах «Цілюще джерело»  влаштували Свято гарбуза – це українська відповідь Хелловіну. Тут нікого не лякали, а радше – розважали.  І це  чудова нагода  більше дізнатися про цінність та цілющі властивості легендарної городини, поласувати  смаколиками, ознайомитися з кулінарними новинками страв  з поживного плода, помилуватись осінніми барвами виробів з гарбуза та просто приємно провести час. 

В Україну гарбуз потрапив лише на початку XVI століття. Зайняв своє почесне місце у народній медицині, кухні та обрядовості. Він так прижився на українській землі, що увійшов у  фольклор як свій рідний. Саме з гарбузом пов'язаний старовинний український звичай. Якщо до дівчини сватався хлопець, який їй не подобався, то вона підносила йому гарбуза. Всі ми пам'ятаємо "Сватання на Гончарівці" і дурного Стецька з гарбузом. Ще один горе - герой - конотопський пан сотник Микита Уласович Забрьоха із повісті "Конотопська відьма", якому теж піднесла печеного гарбуза гарна дівчина Олена. 
«Мій брат Кіндрат крізь землю пройшов, мішок грошей знайшов" - таку загадку склав вдячний народ про гарбуз. Той, хто вирощує і споживає його, можливо не засипле грішми свої скрині, але мішок здоров'я і бадьорості здобуде неодмінно.

 На цьому заході свої  кулінарні здібності  демонстрували як працівники так і користувачі бібліотеки, які приготувавли смаколики з цінного та поживного осіннього плода – гарбуза. Поласувати ними зміг кожен.Немає коментарів:

Дописати коментар