четвер, 12 жовтня 2017 р.

Козацька "Берегиня"

Свято Покрови Пресвятої Богородиці для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.Свято Покрови було найбільшим святом для козаків. Цього дня у них відбувалися вибори нового отамана. Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю закупницею і покровителькою.  Багато  церков  маємо побудованих на честь свята Покрови. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву — Козацька Покрова.
З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва, День захисника України . Це свято, яке  є направду всенародним, бо захисниками України є учасники національно-визвольних рухів ХХ століття, учасники Революції гідності, добровольці і військові, волонтери, діти і дорослі — всі ті,хто в різний спосіб наближають перемогу над російськими загарбниками. Як говорив Тарас  Григорович Шевченко: «У своїй хаті – своя сила і правда, і воля», тож маємо обов,язково шанувати тих,  чий святий обов,язок – захищати свою хату, боронити свою правду – своєю силою і своєю волею.В цей день наша бібліотека спільно з Центром національно-патріотичного виховання дітей та молоді провела історико-літературну годину "Козацька "Берегиня" для студентів медичного коледжу "Монада". Максим Олександрович Каширець провів екскурс в історію щодо традиції свята Покрови та Дня захисника Вітчизни а працівники бібліотеки ознайомили присутніх з виставкою "Україна:від гетьмана до президента".
Боротьба за незалежність України продовжується і зараз . На Донеччині і Луганщині на превеликий жаль гинуть наші патріоти- добровольці та воїни української армії. У цій страшній борні наш народ і наша армія мужніє, вдосконалюється і перемагає.Схилімо голови низько перед пам’яттю і подвигом славних синів України- героів УПА славних воїнів – визволителів у роки Другої світової війни героїв небесної сотні і героїв АТО і промовмо молитву за душі загиблих.

Немає коментарів:

Дописати коментар