четвер, 17 грудня 2015 р.

Лист до Святого Миколая

Діти завжди з особливим нетерпінням чекають 19 грудня, бо  для них цей день  особливий і  пов’язаний з подарунками та гарним настроєм. День Святого Миколая - це веселе народне свято. Всі діти  в Україні  вірять,що Микола- чудотворець піклується про них і  тому пишуть  йому листи, у  яких   описують,що гарного вони зробили за рік, розповідають про свої мрії та бажання. Тому напередодні цього чудового дня, в бібліотеці для учнів 3-б класу ЗОШ № 25 пройшла народознавча година «Лист до Святого Миколая».
             Святий отче,Миколай,
              Мою хату не минай!
              Подаруй мені потіху
              І торбину повну сміху,
              І здоров’я для родини
              Красну долю для Вкраїни.
                                       (В.Багірова)
 Так писали діти  сьогодні у своїх листах до чудотворця Миколая.В них вони дякували йому за своє здоров'я і своєї родини , а  ще просили миру в Україні. Завітавши  на свято до нашої бібліотеки , кожна дитина проявила свої творчі здібності.  Працівниця краєзнавчого музею Машлай Валентина Володимирівна провела з ними майстер – клас по виготовленню листівок до Святого Миколая. Бібліотекарі під час заходу познайомили дітей  з  історією цього свята,народними віруваннями, прикметамиУ виконанні дітей лунали вірші та пісні про Святого Миколая, про зиму.  
  






середа, 16 грудня 2015 р.





Шановні батьки та любі діти!


У переддень свята святого Миколая запрошуємо Вас долучитись до благочинної акції
«Валіза добра»

Дуже просимо Вас на 19 грудня ДОПОМОГТИ ЗІБРАТИ АДРЕСНІ ПОДАРУНОЧКИ-МИКОЛАЙЧИКИ   діточкам із сімей загиблих в АТО. Татусі цих діточок віддали життя за Незалежність нашої країни.
Тож давайте подаруємо цим дітям краплину своєї турботи і чуйного серця і нехай ця  Валіза-добра принесе їм здоров’я, надію і щасливі усмішки.

Вітаміни для воїнів АТО

    В наш час ,коли на Сході іде війна і де воюють наші земляки, працівники бібліотеки разом з  користувачами долучились до акції по заготівлі вітамінів для воїнів АТО. Калина,малина та вітамінні чаї ,які принесли наші читачі  стануть в нагоді нашим бійцям там на передовій.


Чим більше нас буде об'єднуватись навколо цієї проблеми,тим більшу підтримку відчуватимуть наші бійці і тим швидше зможе закінчитися ця війна.                                   

четвер, 10 грудня 2015 р.

Великі права маленької людини

   У далекому 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала усім державам святкувати 10 грудня, як День прав людини, бо саме в цей день в 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини. У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини, як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. 20 листопада знаменує день,в який Асамблея прийняла в 1959році Декларацію прав дитини,а в1989 році- Конвенцію про права дитини. З прийняттям Декларації людство отримало надію – надію на право кожного бути вільною людиною, жити у світі без насильства, дискримінації, бідності, воєн, екологічних катастроф. Всяка держава, що приєдналася до загальної декларації прав людини зобов'язується дотримувати ці права по відношенню до всіх людей ,а не тільки громадян, що знаходяться на його території. Крім того, міжнародне співтовариство має право контролювати дотримання прав людини державою за умови, що держава на це спочатку погоджується. Діти, як найбільш вразлива частина у світі, гостро переживають наслідки самих серйозних суспільних проблем: криза сім'ї, бідність, недосконалість механізмів захисту прав тощо.
І тому сьогодні в нашій бібліотеці була проведено для маленьких правознавців  інформаційну годину «Великі права маленької людини». Працівники бібліотеки спільно з методистами навчально- методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області  познайомили учнів 4 Б класу ЗОШ №11 з правами  та обов’язками дітей.
Богданович Л.М. розповіла дітям ,що у кожного є право на життя,свободу та особисту недоторканність;заборона катувань або жорстокого поводження і є обов’язок  - берегти своє життя. Як вберегти своє життя в сучасних умовах діти дізнались під час перегляду презентації, яку провели Семінович А.М. та Богданович А.М.Ще діти з цікавістю переглянули мультфільм «Про лисичку Фокс»,де дізналися як треба повадитись під час пожежі.



вівторок, 1 грудня 2015 р.

CНІД. Як вберегтися від цієї хворби.


Одна з останніх епідемій нашої сучасності -  це  СНІД ,синдром набутого імунного дефіциту. На рахунку цієї хвороби вже безліч мільонів людських життів і щорічно до її числа додаються ще і ще.Факти вперто свідчать,що навіть численні міжнародні та урядові програми по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу не знижують показник його розповсюдження. Оцінивши загрозу, що насувається і можливі катастрофічні наслідки, ще  в 1987-му році Д. В.Бунн і Т. Неттер,що працювали в Глобальній програмі по боротьбі зі СНІДом при Всесвітній організації охорони здоров'я,запропонували ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Вперше його було відзначено у 1988 році. Символом боротьби зі СНІДом стала червона стрічка,без якої зараз не проходить жодна акція в цій області. Сама стрічка, як символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі, була запропонована американським художником Франком Муром. З тих пір 1 грудня у кожній країні відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Вже протягом більш ніж 20 років вчені всього світу намагаються знайти вакцину від вірусу, але марно. Єдиним способом уберегти себе від небезпечного вірусу як і раніше залишається профілактика.І тому  в нашій бібліотеці сьогодні пройшла інформаційна година "СНІД. Як вберегтися від цієї хвороби", основним завданням якої є нагадування про важливість боротьби зі СНІДом  та про профілактику недуги.   С.І. Бондар, працівник благодійного фонду "Преображення"у дискусійній формі розповів студентам медичного коледжу  "Монада"  що необхідно  робити ,щоб уникнути цієї страшної та невилікованої хвороби. Ще наголосив, що без особливого внеску кожного з нас неможливо ефективно протистояти поширенню цієї  хвороби. А цей особистий внесок полягає в прихильності здорового способу життя,збереження вірності, відмови від вживання наркотиків,милосердя і співчуття до тих, хто вже хворіє. А ще присутні мали змогу переглянути документальний фільм "Чорна смерть.Правда про СНІД".